Що таке ПАММ (PAAM) рахунки і скільки на цьому заробляють

Що таке ПАММ рахунки і як ними користуватися. 

Назва ПАММ походить від англійської абревіатури - Percent Allocation Management Module, PAMM, що означає управління відсотковим розподілом.

Простими словами, ПАММ-рахунок - це рахунок трейдера, в який можуть інвестувати кошти учасники (інвестори), а роботу розподілу доходів та витрат контролює брокер.

Як працює ПАММ ? 

- Трейдер відкриває ПАММ рахунок і починає торгувати на ринку, показуючи стабільний високи дохід. Брокер надає рейтинг керуючих в яких відображаються дані дохідності та збитків. Трейдер встановлює оферту для інвесторів, де вказаний мінімальний внесок в його рахунок, мінімальний термін вкладень, наприклад, тиждень, а також% комісії від прибутку, наприклад 40% від прибутку з грошей інвестора трейдер залишить собі, віддавши інвестору 60%.

- Інвестор слідкує за  рейтингом у брокера і знаходить  ПАММ рахунок, який задовільняє його по відсотку прибутковості. Він реєструється у брокера, поповнює свій  рахунок і переводить гроші на обраний рахунок керуючого. Доприкладу, внесок інвестора склав 1000 USD, а трейдер приніс за місяць 10% прибутку.

-  В цей момент і починається робота ПАММ рахунку, як розприделителя прибутку -

10(%) від 1000$ це 100$ від яких 40$ піде трейдеру, як комісія (40(%)), а інвестору залишиться 60$. Разом, інвестор отримав за місяць 6% чистого прибутку.

398.jpg

Вся суть в тому, що в одного керівника можуть вкласти необмежене число інвесторів, і прибуток буде ділитися пропорційно їх участі (внеску). Трейдер при великій кількості учасників буде отримувати 40% від всього прибутку всіх інвесторів, перебуваючи в дуже вигідному положенні, це мотивує його приносити все більш стабільні і кращі результати. Якщо інвесторів 50 і кожен вкладе по 1000 доларів і отримає по 60 (за умов прикладу вище), то трейдер один отримає 40 з кожного інвестора, що буде 2000 доларів.

 

- Проте це його заслуга і щоб зібрати велику кількість інвесторів, трейдер має бути не просто професіоналом, а приносити прибуток стабільно. Це саме те, що потрібно і вигідно інвестору.

Пізніше вони почали з'являтися і в інших брокерів, деякі з них виявилися недобросовісними і зникли разом з грошима інвесторів і трейдерів.

На сьогоднішній день, Альпарі залишається одним з лідерів за кількістю учасників (більше 3000 трейдерів) в ПАММ проекті та загальною капіталізацією (більше 2 000 000$)

Ось, як виглядає рейтинг ПАММ-рахунків

- Зверніть увагу на показники прибутковості та тривалості торгів. Термін роботи багатьох успішних рахунків перевищує рік, що є  показником професіоналізму трейдера та стабільності торгівлі.

Диверсифікувати активи - одне з основних правил при інвестуванню, тобто рекомедується розбивати сумму і вкладати одночасно в кілька ПАММ рахунків.

Основні учасники

Основними учасниками є керуючі трейдери та інвестори. Перші торгують на ринку, а другі інвестують свої кошти, щоб заробити. Система дуже проста, зрозуміла та ефективна.

В чому інтерес керуючого трейдера?

Навіщо йому взагалі потрібні інвестори, адже він може сам заробляти на ринках? Справа в тому, що не у всіх трейдерв, яким би хорошим фахівцем він не був, є достатній капітал для успішної торгівлі. Саме тому багато хто відкриває ПАММ рахунки для того, щоб отримати більше коштів для трейдингу. Окрім цього, керуючий трейдер зазвичай отримує частину прибутку (відсоток) від вдалих угод і заробляє ще більше.

Ризики інвесторів

Інвестор несе 100% ризику від своїх вкладень. Інакше кажучи, керівник не обмежує ризики інвесторів. Але інвестори навчилися зводити всі ризики до нуля створюючи портфелі - вкладаючи одночасно в 10-15 і більше ПАММ рахунків. Жоден трейдер не може постійно торгувати в плюс, тому якщо хтось принесе за поточний місяць збиток - інші PAMM рахунки з портфеля перекриють його своїм плюсом. Портфельні інвестиції в ПАММ рахунки стали основою для інвестора. Якщо керуючий приніс збиток інвесторові, скажімо (-7%), то до тих пір поки він не виведе його капітал в плюс, комісія керівника не буде вилучатися. Комісія керуючого йде тільки від прибутку інвестора.