Поиск
  • Profi_Trader

ЗМІЦНЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ В трейдингу. 10 ПРАВИЛ

Пост обновлен 30 сент. 2019 г.

ЩО ТАКЕ ДИСЦИПЛІНА? Дисципліна - це свідоме повторення непростих або неприємних дій для досягнення цілей.

Значить, щоб стати дисциплінованим, треба:

мати мету, постійно робити неприємні речі. Як би це іронічно звучить, але, за великим рахунком, саме так і відбувається в житті.


Вроджені СИЛЬНІ І СЛАБКІ ЯКОСТІ, І ЯК ВОНИ ВПЛИВАЮТЬ НА ДИСЦИПЛІНУ. Деякі люди можуть бути більш дисциплінованими, ніж інші, тому що вроджені якості у всіх різні. Заради цікавості пройдіть тестування за оцінкою своїх навичок:

Робочої пам'яті - здатність утримувати в розумі інформацію під час виконання складних завдань. Управлінню емоціями - здатність тримати себе в руках, коли дуже хочеться дати комусь по голові або розбити ноутбук. Планування / розстановці пріоритетів - здатність розподілити роботу рівномірно протягом дня і виконати важливі справи в першу чергу. Управління часом - здатність приходити вчасно. Наполегливості в досягненні цілей - здатність незважаючи на невдачі та провали рухатися до своєї мети. Організація - здатність всьому знайти своє місце і час. Якщо ви відчуваєте явні труднощі з чимось з перерахованого вище, враховуйте свої особливості при роботі над дисципліною. Починайте з тих областей, в яких ваші якості сильніше. У цій статті ми розберемо тільки один навик - управління емоціями, для роботи над іншими навичками порадимо додаткову літературу в кінці цієї статті.

Уміння контролювати емоції - це здатність керувати своїм темпераментом і справлятися з сумом, розчаруванням, радістю, тривогою. Цей навик важливий для трейдерів, тому що нестабільні емоції призводять до фінансових втрат. Нездатність впоратися з емоціями в трейдингу, покері, ставках називається тільт. Від англійського "to tilt" - перекидатися.

ЩО ТАКЕ тільт? Тільт - це поведінка в невластивому для себе стилі, втрата контролю над емоціями, надмірна залученість в процес.

Тільт - це порушення дисципліни, яке ви не завжди можете контролювати самостійно. Поняття прийшло в трейдинг з покеру. Як правило, ви терпите великі збитки або зривається саме через тільт.

Перше про що варто подумати, а чи є у вас точний стиль торгівлі або торгова система, якої ви прямуєте? Якщо її немає, в деякому роді ви весь час торгуєте в стані тільта і не можете досягти стабільного прибутку. Друге про що варто подумати, що таке торгова стратегія, і чи розумієте ви, чому ваша торгова стратегія працює. Механічний трейдинг - це HFT або алготрейдінг, в ньому не бере участь людина. Якщо ви торгуєте руками, то повинні розуміти, чому відкриваєте угоду саме на цьому рівні, і чому ціна ймовірно піде в вашу сторону або проти вас. Якщо ви розумієте, хто домінує на ринку - покупці або продавці, то займаєте правильну сторону. Якщо ви не розумієте - то торгуєте "в темряві", що теж є тільт. Ознаки тільта: Хаотичне відкриття угод просто тому, що "треба працювати". Ейфорія після прибуткових угод. Гостре бажання відігратися після кількох збиткових угод поспіль. Збільшення контрактів при збитковій торгівлі. Усереднення позицій при збитковій торгівлі. "Залипання" в терміналі після збиткових угод. Повторний вхід в угоду на тому ж місці і в тому ж напрямку, незважаючи на виліт стопу в попередній раз. Утримання позиції в очікуванні без збитку протягом торгової сесії або навіть декількох торгових днів. Впевненість в тому, що ви маєте рацію.


Методи боротьби з тільтом. Тепер розповімо, що пропонують інтернет-ресурси для боротьби з тільтом:

Абстрагуйтеся від грошей. Тримайте емоції під контролем. Знайдіть те, що запускає тільт, і викиньте це зі свого життя. Прийміть і полюбіть збитки. Дотримуйтесь стратегії або торговельній системі. Чи не торгуйте, якщо мало спали, їли, відчували стрес. Знайдіть вчителя, гуру. Способи начебто слушні, але як конкретно їх втілити в життя - не зовсім зрозуміло. І тому такі поради викликають лише роздратування.

ЧОМУ У ВАС НЕ ВИХОДИТЬ І ЯК ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ВИЙШЛО? Перераховані вище способи боротьби з тільтом не працюють, тому що:

ви не знаєте, як їх втілити в життя, або ігноруєте їх. Як втілити в життя - ми розповімо прямо зараз. З питанням "як не ігнорувати" - вам доведеться розбиратися самостійно.

Спочатку загальні рекомендації (якщо ви втомилися від загальних слів, пропустіть цей розділ):

Здійснюйте фізичні вправи. Як тільки підступає емоції - присідайте, віджимайтеся, стрибайте на скакалці. Ця рада ми даємо, тому що емоції змінюються при зміні гормонального фону. Вплинете на своє тіло, зміняться і емоції. Харчуйтеся правильно. Чи не налягайте на фастфуд, жирну їжу, солодке. Харчування, як і фізичні вправи, впливає на гормональний фон. Грубо кажучи - ви то, що ви їсте. Хочете бути корисним - їжте корисну їжу.

Тренуйте мозок математичними завданнями по 20 хвилин в день. Фіксуйте все, що ви робите кожні 15 хвилин на листочку або в додатку. По-перше, ви виявите, що багато часу витрачаєте на непотрібні речі на зразок соціальних мереж, серіалів, чаю, поштових розсилок та іншого. По-друге, ви зрозумієте, що працюєте набагато менше, ніж відпочиваєте, хоча виглядає це інакше. Якщо ви не записували ні дня своєї діяльності, а й так "все знаєте", значить ви не готові контролювати свій час. 10 ПРАВИЛ ДЛЯ дисциплінованого ТРЕЙДЕРА. Рекомендації безпосередньо для трейдерів. Для того, щоб вони працювали, їх треба здійснити, а не просто прочитати:

1. Напишіть чіткий торговий план на день. Записати важливо, тому що при веденні записів від руки мозок фокусується на поточному дії:

працюю з ...... до ....... вимикаю телефон, телевізор, соціальні мережі в цей період включаю музику для трейдингу або для роботи мозку відкриваю угоду при .... (Чек-лист умов) виставляю стоп на ....... виставляю тейк на ....... якщо ціна йде в мою сторону, і заходять покупці / продавці, то я переставляю стоп на .... якщо ціна йде проти мене, і заходять продавці / покупці, то я виходжу з угоди негайно якщо я отримав збитки .... раз, закриваю термінал до ...... Виконали пункт, поставили галочку, похвалили себе.

Чекліст для роботи з дисципліною 2. Повісьте свій план над терміналом. Перш ніж увійти в угоду, звіряйтеся з планом. Якщо ви не встигли, значить це не ваша угода.

3. Ставте досяжні цілі на день. Наприклад, не заробити 1000 доларів в день, а здійснювати збитки не більше 5-10 тиків в кожній угоді. Досягли мети, похвалили себе. Хвалити себе важливо, тому що так ви закріплюєте успіх. Як у собак Павлова.

4. Торгуйте тільки за розкладом. Наприклад, з 16 до 18:30. Робіть наголос не на кількість угод, а на те, що ви дотримуєтеся часу. Це ваш робочий день. Так, він короткий, тому що робота дуже важка. Ви повинні почати і закінчити вчасно. Не ставте собі цілі за кількістю угод або зароблених грошей на початковому етапі, тому що це створює напругу і шкодить адекватному оцінюванню торговельних ситуацій.

5. Опишіть можливі проблеми, які можуть виникнути під час торгівлі та шляхи їх вирішення. Повісьте цей список поруч з планом на день і звіряйтеся з ним під час торгівлі. наприклад:

У мене підвищився пульс до 130 ударів в хвилину - встану, проведу дихальну гімнастику. Якщо я використовую захисні стратегії, то з відкритою позицією в ці пару хвилин нічого не трапиться. Я дуже засмучений, тому що отримав вже два збитку - встану і вип'ю води, зроблю 10 присідань. 6. Карайте себе в разі порушення правил - не торгують на наступний день.

7. Заохочуйте себе за дотримання правил - десерт, кіно, нова футболка, вихідний.

8. Асоціюйте торгівлю з чимось спокійним і приємним.

9. Налаштовуйтеся перед торгівлею. Медитуйте, читайте свої мантри. Наприклад, "я заздалегідь розраховую ризики по кожній угоді, і повністю приймаю ризики втрати певної суми грошей".

10. Ведіть журнал угод. Розбирайте свої дії після торгової сесії. Якщо ви все записуєте, але не проводите аналіз помилок, ви не досягнете стабільного успіху. Якщо ви не записуєте, теж не досягнете стабільного успіху.Просмотров: 21Комментариев: 0

Недавние посты

Смотреть все